Koncerty

Rok 2018

13.04.2018 - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Rok 2017

17.06.2017 - Dni Karczewa

Rok 2016

10.12.2016 - Koncert kolęd w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa

11.11.2016 - XXVIII Bieg Niepodległości

14.10.2016 - Otwocki Maraton Muzyczny

03.09.2016 - Piknik rodzinny "Pożegnanie lata"

19.06.2016 - Piknik rodzinny Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego w Villa Otwock

Rok 2015

11.11.2015 - XXVII Bieg Niepodległości

01.08.2015 - Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia pod pomnikiem Orła Białego w Karczewie odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego. Mieliśmy zaszczyt uświetnić te obchody.

24.04.2015 - Koncert wiosenny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobiekursku

25.02.2015 - Koncert karnawałowy w Zespołe Szkół Specjanych w Zagórzu

18.01.2015 - Koncert w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobiekursku

Rok 2014

07.12.2014 - Mikołaj na lodzie

11.11.2014 - XXVI Bieg Niepodległości

30-31.08.2014 - Dożynki Gminne w Pilźnie

Na ostatni weekend wakacji zostaliśmy zaproszeni do wystąpienia podczas Dożynek Gminnych w Pilznie (mieście partnerskim Karczewa), które odbyły się w niedzielę. Sobotni poranek w Pilźnie przywitał nas słoneczną pogodą, co zapowiadało udaną imprezę. W niedzielę pogoda się nie zmieniła i o godz. 1600 wystąpiliśmy w pełnym blasku przed licznie zgromadzoną na pilźnieńskim rynku publicznością. Nasz godzinny koncert został nagrodzony gromkimi brawami, co jest najlepszą nagrodą dla muzyków – dowodzi, że godziny spędzone na sali prób nie poszły na marne. Pozostaje nam tylko powiedzieć „Do zobaczenia!”, mamy nadzieję w niedalekiej przyszłości!

01.08.2014 - 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - obchody w Karczewie

W piątek 1 sierpnia wzięliśmy udział w obchodach 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Punkt 1700 staliśmy na baczność wsłuchując się w głos syreny upamiętniającej godzinę rozpoczęcia walk, a po części oficjalnej zabrzmiały: Warszawskie DzieciMarsz Mokotowa oraz Hej chłopcy bagnet na broń.

fot. K.Kasprzak

26.07.2014 - XXIV Bieg Powstania Warszawskiego

W sobotę o godz. 19.00 „wystartowaliśmy” już po raz 3 w Biegu Powstania Warszawskiego. Jest to fantastyczny sposób na uczczenie wszystkich, którzy walczyli w obronie stolicy. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tego wydarzenia z naszą muzyką. Dziękujemy WOSiR-owi za zaproszenie i oczywiście czekamy na XXV Bieg w 2015 r.

29.06.2014 - XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Grójeckiego

W niedzielne popołudnie wspieraliśmy zaprzyjaźnioną Orkiestrę Dętą OSP Grójec podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Jasieńcu. Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę i od tamtej pory razem koncertujemy, ćwiczymy i rozwijamy się. Takie połączenie daje nam dużo radości ze wspólnego grania a przede wszystkim uczy nas współpracy co dla zespołu składającego się z kilkunastu osób jest bardzo ważne. 

W Jasieńcu pierwszego miejsca jeszcze nie zajęliśmy, ale uplasowaliśmy się na dobrej pozycji w połowie stawki :). Im dłużej będziemy razem grać tym lepiej i w przyszłym roku możemy wskoczyć na pudło. Atmosfera całego przeglądu była fantastyczna - widać, że mieszkańcy powiatu grójeckiego znają się na rzeczy - w końcu mają aż 9 zespołów na swoim terenie. W tym roku wygrała bezkonkurencyjna orkiestra z Warki, ale powinni się mieć na baczności, bo połączone siły Pasjonatów i orkiestrantów z Grójca ruszają do ataku ;)

19.06.2014 - Boże Ciało w Otwocku

Podczas tegorocznego święta Bożego Ciała wzięliśmy udział w procesji prowadzącej prze trzy otwockie parafie: Parafię pw. Św. Wincentego a’Paulo, Parafię pw. Bł. Ignacego Kłopotowskiego oraz Parafię pw. Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy za zaproszenie księżom proboszczom i mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli zagrać podczas procesji.

14.06.2014 - XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Krzewniaka

Jak co roku w sobotę poprzedzającą Dni Karczewa ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krzewniaka. W tym roku odbyła się już 25. edycja konkursu, którego uczestnicy pochodzą nie tylko z Polski, ale również z Hiszpanii, czy Stanów Zjednoczonych. Ponieważ poezja i muzyka zawsze szły ze sobą w parze – antyczną muzą poezji lirycznej jest Euterpe, która również gra na flecie – nie mogliśmy odmówić zaproszenia do wzięcia udziału w tym jubileuszu.

fot. K.Kasprzak

08.06.2014 - Święto Ludowe w Nadbrzeżu

W niedzielę wystąpiliśmy ze swoim repertuarem podczas gminnego Święta Ludowego w Nadbrzeżu. Zdecydowaną większość naszych utworów trudno określić jako „ludowe”, ale święto to ma korzenie przedchrześcijańskie, kiedy to radośnie oczekiwano nadejścia lata, zaklinano rzeczywistość przeciwko złym duchom i na obfite plony. Nasz koncert był na pewno radosny i żywiołowy, tak że wszystkie demony odpędziliśmy ;)

04.02.2014 - V-lecie Klubu Seniora

Klub Seniora działający przy Domu Kultury w Karczewie obchodził w tym roku V-lecie swojej działalności. Z tej okazji wystąpiliśmy z okolicznościowym koncertem rozrywkowym, za który dostaliśmy gromkie brawa! Zabawa była przednia, nie obyło się też bez akcentów tanecznych w wykonaniu Seniorek :)

fot. K.Kasprzak

Rok 2013

08.12.2013 - "Mikołajki na lodzie"

Z okazji Mikołajek Tor łyżwiarski STEGNY zorganizował dla najmłodszych imprezę Mikołaj na lodzie. Poza licznymi atrakcjami i konkursami dla dzieci pojawił się kolędowy akcent muzyczny z Pasjonatami Muzyki Trzy Czwarte w roli głównej :)

12.11.2013 - Koncert patriotyczny dla najmłodszych - przedszkole STRUMENIE w Józefowie

Na zaproszenie dyrekcji przedszkola STRUMIENIE wystąpiliśmy dla najmłodszej grupy z koncertem patriotycznym (i nie tylko). Wyobraźcie sobie nasze zdumienie, kiedy po pierwszych taktach Szarej Piechoty dzieci zaczęły śpiewać kolejne zwrotki utworu! Występ był też okazją do zaprezentowania instrumentów, dzieci mogły na żywo zaznajomić się z ich budową i dźwiękiem. 

11.11.2013 - XXV Bieg Niepodległości

Bieg organizowany jest od 25 lat, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy do udziału we wszystkich tego typu imprezach organizowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji

9.11.2013 - Otwieramy POLOmarket w Radomiu

W sobotni poranek nastąpiło otwarcie 413. sklepu sieci POLOmarket. Przed wejściem na salę sprzedaży ustawiły się kolejki chętnych na zakupy. Czekały na nich liczne atrakcje, m.in. koncert naszego zespołu.

26.10.2013 - Ślub Eweliny i Piotrka :)

Był 26 października, piękne, słoneczne popołudnie w Kościele św. Wita w Karczewie. Tego dnia nasza Ewelinka wstąpiła w związek małżeński z Piotrem. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w tym szczególnym dniu grając podczas mszy. Jeszcze raz życzymy im szczęścia na nowej drodze życia i mamy nadzieję, że Piotrek wkrótce dołączy do naszego zespołu.

07.09.2013 - Ślub Marty i Bolka

03.09.2013 - XXV-lecie Głosu Karczewa

01.08.2013 - 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

27.07.2013 - XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

Już po raz kolejny Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił nas do współpracy podczas Biegu Powstania Warszawskiego. Ta jedna z najbardziej klimatycznych imprez sportowych w kraju przyciąga co roku tysiące biegaczy i kibiców. Towarzyszą jej występy artystyczne oraz rekonstrukcje historyczne. Wzorem roku ubiegłego zagraliśmy na przywitanie wszystkich uczestników biegu, wprowadzając wszystkich w powstańczy klimat takimi utworami jak: Warszawskie Dzieci, Marsz Mokotowa, Hej Chłopcy - Bagnet na broń, Pałacyk Michla.

30.05.2013 - Boże Ciało w Parafii Miłosierdzia Bożego Otwock Ługi

18.05.2013 - X-lecie Klubu Honorowego Krwiodawstwa przy Urzędzie Miejskim w Karczewie

Tradycją już się stało, że nasz zespół nadaje oprawę muzyczną imprezom związanym ze szlachetną ideą honorowego krwiodawstwa. Mieliśmy przyjemność zagrać dla tych, którzy bezinteresownie ratują życie i zdrowie innym oddając im cząstkę siebie.

Na koncert, który odbył się w sali Urzędu Miejskiego w Karczewie przygotowaliśmy głównie nowy repertuar. Zagraliśmy między innymi podniosły marsz Euro Celebration oraz szlagiery z filmów "Różowa Pantera" i "The Blues Brothers".  Z końcowego efektu jesteśmy bardzo zadowoleni a naszą satysfakcję potwierdziły też słowa uznania publiczności po koncercie.

Po części muzycznej nastąpiło wręczenie odznaczeń dla szczególnie zasłużonych dawców krwi.

Cała impreza zakończyła się występem gwiazdy wieczoru - Krzysztofa Daukszewicza.

12.04.2013 - Dzień Pamięci Ofiar Katynia

W miniony piątek zagraliśmy podczas obchodów Dnia Pamięci Ofiar Katynia. Z Karczewa pochodziło trzech oficerów, którzy zostali zamordowani w Katyniu w 1940 roku. Aby pamięć o tych wspaniałych ludziach i strasznej zbrodni nie zaginęła, co roku wspominamy ich i modlimy się za ich dusze.

W tym roku pogoda niestety nie dopisała i obchody w plenerze - przy Skwerze Ofiar Katynia - zostały ograniczone do modlitwy i złożenia wieńców, natomiast część artystyczna została przeniesiona do kościoła parafialnego pw. Św. Wita w Karczewie. Tam zaprezentowaliśmy przybyłym na tę uroczystość kilka utworów patriotycznych m. in. "Modlitwę obozową":

"O, Panie, któryś jest na niebie, wyciągnij sprawiedliwą dłoń!
Wołamy z cudzych stron do Ciebie, o polski dach i polską broń.
O, Boże, skrusz ten miecz co siekł nasz kraj, 
Do wolnej Polski nam powrócić daj!
By stał się twierdzą nowej siły nasz dom, nasz kraj."

Podsumowanie uroczystości na stronie Urzędu Miejskiego w Karczewie.

27.01.2013 - Msza w kościele parafialnym Św.Wita w Karczewie

Serdecznie dziękujemy proboszczowi parafii Św.Wita w Karczewie, księdzu Andrzejowi Sobczykowi za zaproszenie nas na Mszę Świętą w niedzielę wieczorem. Z radością mogliśmy w niej uczestniczyć i dodać jej oprawie naszego serca i umiejętności. Niemal wszyscy muzycy naszego zespołu to parafianie od Świętego Wita. 

W sklepionych łukach barokowej świątyni rozbrzmiewały tradycyjne polskie kolędy i utwory okolicznościowe związane z Bożym Narodzeniem.

Na koniec, po Mszy Świętej zagraliśmy krótki koncert doceniony przez licznie zgromadzonych wiernych oklaskami, za które również wszystkim bardzo dziękujemy!

Rok 2012

17.12.2012 - Koncert w Hybrydach

W dniu 17 grudnia koncertowaliśmy w klubie studenckim Hybrydy.

W programie koncertu wykonaliśmy utwory muzyki rozrywkowej a na koniec kilka kolęd.

11.11.2012 - XXIV Bieg Niepodległości

W niedzielę wzięliśmy udział w XXIV Biegu Niepodległości w Warszawie. Na razie nasz udział był czysto muzyczny, ale kto wie jak to się rozwinie w przyszłości. Rozpoczęliśmy koncertem na głównej scenie, przygotowując uczestników Biegu do oficjalnej rozgrzewki przed startem. Następnie przenieśliśmy się na scenę, na "Start". Tam, po tym jak sygnał do startu dał wiceprezydent Warszawy pan Jacek Wojciechowicz, zawodnicy ruszyli na trasę 10 km w rytm odegranej przez nas "Szarej piechoty". Po Biegu Powstania Warszawskiego była to już nasza druga tego rodzaju impreza i mamy nadzieję że nie ostatnia. 

Tutaj mała próbka naszego koncertu w relacji z Biegu przygotowanej przez portal maratonczyk.pl.

14.09.2012 - XXX Sesja Rady Miejskiej

Sport i muzyka. Rzeczy na pozór tak odlegle, jednak zapowiedź Pawła Ramy przed koncertem, który mieliśmy przyjemność zagrać w Urzędzie Miejskim dnia 14 września, uświadomiła zebranym gościom, że zarówno w sporcie jak i w muzyce do osiągnięcia biegłości niezbędna jest praca, samozaparcie i pasja. Na zaproszenie organizatorów fety z okazji obchodów 70-lecia LKS „Mazur” Karczew zagraliśmy krótki koncert stanowiący oprawę muzyczną XXX Sesji Rady Miejskiej . W niedawno wyremontowanej sali rozbrzmiały żywiołowe rytmy. Zgromadzeni goście po gromkich oklaskach usłyszeli na bis Tijuana Taxi.

28.07.2012 - XXII Bieg Powstania Warszawskiego w Warszawie

17.06.2012 - Dni Karczewa

02.06.2012 - Święto "Strumieni", piknik rodzinny w przedszkolu Stowarzyszenia Sternik w Józefowie

03.05.2012 - Otwocka majówka

13.04.2012 - Koncert z okazji nadania nazwy skwerowi "Ofiar Katynia" w Karczewie

15.01.2012 - Projekt unijny "Niepełnosprawny? - Ja tak nie myślę"

Rok 2011

22.11.2011 - Dni Honorowego Krwiodawstwa w Otwocku

05.11.2011 - Dni Honorowego Krwiodawstwa w Karczewie

02.11.2011 - Koncert w ramach projektu unijnego "Niepełnosprawny? - Ja tak nie myślę"

11.09.2011 - Festiwal Wsi Polskiej w Wierzchowiskach Starych, gm. Bełżyce; VII Spotkanie Na Styku Trzech Ziem

21.08.2011 - Biesiada Polska w Kątach

14.08.2011 - Koncert z okazji Dnia Celestynowa w Glinie

01.08.2011 - Koncert z okazji Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w Karczewie

27.06.2011 - Koncert dla gości z Pilzna (MGOK)

29.05.2011 - Festiwal Kultury w Otwocku

30.04.2011 - Koncert Wiosenny w MGOK Karczew

16.01.2011 - Koncert kolęd w kościele św. Jana Chrzciciela w Warszawicach

19.01.2011 - Klub SMOK – Uniwersytet III wieku

Rok 2010

19.12.2010 - Wigilia dla samotnych w Karczewie

16.12.2010 - Christmas Party w CEMEX-ie

16.12.2010 - Koncert w szkole dla dzieci specjalnych w Zagórzu

28.11.2010 - Dni Honorowego Krwiodawstwa w Karczewie

11.10.2010 - Wystawa „Katyń. Pamięć utrwalajmy” w Karczewie

17.09.2010 - Wystawa „Katyń. Pamięć utrwalajmy” w Otwocku